Psycholoog Najla in de media: de Volkskrant & de Morgen
9 april 2017 2017-04-09 15:00Psycholoog Najla in de media: de Volkskrant & de Morgen
Onlangs werd ik door de Volkskrant geïnterviewd over mijn Youtube Kanaal Psycholoog Najla. De Volkskrant vroeg zich af; ‘Hoe wetenschappelijk verantwoord zijn zelfhulpvideo’s op YouTube?’.
Lees het artikel hier!
Ook de vlaamse krant de Morgen deelde het stuk. Bekijk het hier!
De Volkskrant vroeg Pim Cuijpers, hoogleraar klinische psychologie aan de VU en gespecialiseerd in zelfhulp zijn mening over de video’s op het YouTube kanaal Psycholoog Najla.
Pim Cuijpers; ‘Ik heb er een aantal gezien en ze zitten erg goed in elkaar. Ze geeft alleen wetenschappelijk onderbouwde tips. Bovendien zegt ze in elke video duidelijk dat de instructies alleen bedoeld zijn als hulpmiddel bij relatief milde klachten en dat je bij serieuze klachten naar de huisarts moet gaan. Ik kan me goed voorstellen dat haar aanpak een jong publiek trekt; een doelgroep voor wie de drempel naar de geestelijke gezondheidszorg vaak hoog is.’
Ook werd er door de Volkskrant een video opgenomen waar Pim Cuijpers alsnog zijn mening geeft over zelfhulpvideo’s op YouTube en Psycholoog Najla.